یکی از مشکلات سازمان‌های بزرگ، مدیریت منابع کامپیوتری درون سازمانی می‌باشد. هزینه  پشتیبانی سالانه سازمان‌ها در حوزه‌های نگهداری و پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری، منابع مالی سازمان را به شدّت تحت الشعاع قرار می‌دهد. این هزینه‌ها شامل هزینه تیم پشتیبانی سخت افزار و نرم افزار و جایگزینی سخت افزارهای فرسوده و هزینه بی رویه برق مصرفی می‌باشد. در سالیان اخیر با ظهور فناوری مجازی سازی امکان استفاده از سخت افزاری کم هزینه به نام تین کلاینت جهت استفاده از دسکتاپ مجازی به وجود آمده است.
مجازی سازی دسکتاپ ها، روشی برای استفاده‌ی کامل و بهینه از منابع سخت افزاری سازمان می‌باشد . در این روش با استفاده از سخت افزاری ساده به نام تین کلاینت که فاقد سیستم عامل بوده و صرفا یک واسط سخت افزاری ساده می‌باشد، می‌توان به دسکتاپ مجازی وصل شد .
در راه حل مجازی سازی توسط یک سخت افزار مرکزی ( سرور ) تعداد زیادی  دسکتاپ مجازی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. بنابراین از منابع سخت افزاری حداکثر استفاده انجام خواهد شد.
Active Directory مدیریت تمامی دسکتاپ‌ها را مهیا می‌نماید. از این طریق می‌توان برنامه‌ها را به صورت  دسته جمعی در دسترس دسکتاپ‌ها قرار داد. در صورت بروز مشکل در سیستم عامل به سرعت می‌توان سیستم عامل جدیدی را نصب و  سپس جایگزین نمود. بدین طریق سرعت عیب یابی و رفع مشکل افزایش چشمگیری پیدا می‌کند و در نتیجه بازدهی عملکرد سیستم نیز بالا می‌رود. همچنین در دسترس بودن همیشگی، از نقاط مثبت این سیستم هاست .  
امنیت بالای سیستم از ویژگی‌های مهم این راهکار خواهد بود، چرا که ذخیره سازی اطلاعات در دیتاسنتر انجام می‌شود و در صورت بروز مشکل برای تجهیزات کاربران تهدیدی را برای اطلاعات آنها بوجود نخواهد آورد.

 


ویژگی‌های اصلی VDI به شرح ذیل می‌باشد:
•    مدیریت ساده و افزایش کنترل
در این راهکار با استفاده از سطح دسترسی Admin می‌توان به سادگی هزاران کاربر را بطور متمرکز مدیریت کرد. بدین وسیله کاراییِ پردازش‌های کلیدی IT همچون Connection Brokering (واسط بین ارتباطات)، Policy enforcement (اعمال قوانین)، Performance monitoring (نظارت بر عملکرد)، Application assignment (تخصیص برنامه) نیز بالاتر می‌رود.  افزایش امنیت و انطباق بوسیله جابجایی داده‌ها در  Datacenter ممکن می‌شود و همچنین سیاست‌های امنیتی بر روی کاربر به صورت متمرکز و یکجا انجام می‌پذیرد و عملکرد آنتی ویروسها بهبود می‌یابد.
•    کاهش کل هزینه مالکیت تا 50%
انجام کارهای بیشتر، با صرف زمان، پول و منابع کمتر. متمرکز کردن فعالیت‌های شبکه سازمان در راهکار مجازی سازی ، باعث سریعتر شدن ، آسانتر و کم هزینه‌تر شدن عملیات پشتیبانی و نظارت کارشناسان IT  می‌گردد. بار کاری نیروهای Helpdesk را کاهش داده و همچنین نیز موجب  کاهش Downtime کاربران می‌شود.
•    تجربه‌ی بهتری از میزکار
دسکتاپ مجازی به کاربران اجازه دسترسی به میز کارشان را، به بهترین شکل ممکن از هر مکان و با استفاده از هر دستگاهی فراهم می‌نماید. این نرم افزار با استفاده از RDP و PCOIP به کاربران امکان استفاده از میز کارشان را بر روی هر بستر شبکه (LAN-WAN) با بهترین کیفیت ارائه می‌دهد. کاربران به راحتی می‌توانند به واسطه‌ی دستگاه‌های گوناگون، اعم از  ThinClient,Mobile,Zero Client به میزکارشان متصل شوند.
حتی کاربرانی که همیشه در حال جابجایی هستند نیز می‌توانند از راه دور به میزکار خود دسترسی داشته باشند. گرافیست‌های کامپیوتری و حتی انیماتورها می‌توانند با آسودگی خیال از این راه حل استفاده کنند. همچنین متخصصینی که خدمات ارتباطات یکپارچه یا Service Continuity را ارائه می‌دهند، می‌توانند از این راه حل بهره کافی را ببرند. تجربه‌ی یکپارچگی محض، همراه با بیشترین بهره وری و بازدهی نیز ارمغان استفاده از این راه حل برای کاربران و سازمان‌ها می‌باشد.
شرکت فاواموج مفتخر است که با پیاده سازی موفق راه حل مجازی سازی دسکتاپ‌ها در پروژهای متعدد این امکان را برای مشتریان خود بوجود می‌آورد که هزینه‌های عملیاتی خود را کاهش دهند و از مزایای بی شمار این راه حل مانند مدیریت یکپارچه ، سرعت در تغییرات و رفع ایرادات نیز بهره مند شوند .

 

  • خروجی PDF
درباره فاواموج

شرکت فاواموج (سهامی خاص)

تلفن: 89341000 - 021
آدرس الکترونیکی: info@favamouj.com

صفحات منتخب